| Kevyesti punertava kesäolut |
|
|
|
Laitilan Wirvoitusjuomatehtaan erikoisoluiden uusin tulokas on Kievari Retale. Uutuusolut on versio pintahiivakäymisellä valmistetusta Red Alesta. Oluen punertava väri on saatu aikaan parhailla suomalaisilla maltailla ja jalostuneella mäskäysohjelmalla. Viimeistely on tehty amerikkalaisella Cascade-humalalla.Retale sopii sellaisenaan juotavaksi, mutta myös hyvin esimerkiksi kalaruokien, kevyiden liharuokien ja erityisesti kanan seurana. Alkoholipitoisuus 4,4 %. Kievarisarjan edellisiä makuja ovat olleet Kievarin Schwarz, Kievarin Mämmi sekä olutkilpailussakin menestynyt Kievarin Humalainen. Toiseksi suurimman suomalaisen panimon nettisivut. |
H...
äitien päiväkakkua tekemässä, kiitos ohjeista
:oops...
:-x...Ruokamenot.fi kerää, vertailee ja tutkii puolestasi mistä löytyy edullisin ja paras ruoka. Sinulta säästyy aikaa ja jopa satoja euroja vuodessa.
| Paukkuuko ulkona pakkanen? Käytä apulämpönä takkaa, jos omistat sellaisen. Pue villasukat ennen kuin säädät lämmitystä kovemmalle. Tarkista ikkunoiden ja ovien tiivisteet. Ja verhot kiinni yöaikaan, ne vastaavat kolmatta ikkunalasia. |
Välipala tehdään usein kiireessä ja silloin tulee napanneeksi helpolta näyttäviä, ja usein ravintoarvoiltaan kehnohkoja, ruokia. Lihapiirakka tai pasteijat ovat lisäksi rasvaisia. Helpot välipalat ja hyvät arkiruoat öydät täältä.
Ruokamenot Blogi